субота, 28 листопада 2015 р.

Пам'ятаймо!!!

Останньої суботи листопада наша держава поринає в глибокий сум, оскільки саме тоді ми згадуємо жертв страшного злочину влади - Голодомору... 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 рр... Для когось це усього навсього цифри, а для нашого народу найтяжчі та найжахливіші події в історії!


Ми маємо зберегти та передати наступним поколінням пам'ять про невинно убієнних та замучених! Тож запалімо спільну свічу Пам'яті! Бо поки живе пам'ять, доти ми залишаємося людьми!

пʼятниця, 27 листопада 2015 р.

Найдавніші книги України

Книга – одне з найбільших чудес, створених людиною. З тих пір, як люди навчилися писати, всю свою мудрість вони довіряли книгам. Перед нами - "найзнаменитіші" пам'ятки нашої духовної культури, справжні витвори мистецтва.


вівторок, 24 листопада 2015 р.

Історично-пізнавальна гра "Козацтво"


Мета: розвивати критичне мислення, навички встановлення причинно-наслідкових зв’язків історичних подій, аналіз історичної інформації; формувати уміння оцінювати фактори і діяльність історичних діячів; виховувати культуру мовлення, толерантності, демократизм та патріотизм, повагу до традицій українського народу, історичного минулого своєї держави та любов до рідного краю.



пʼятниця, 20 листопада 2015 р.

Цікаві факти про Київ

  • Найдовша вулиця: Броварський проспект, довжина близько 14 км.
  • Найкоротша вулиця: Інженерний провулок (недалеко від Арсенальної площі), довжина менше 50 м, на ньому знаходяться три будинки.
  • Найдавніша вулиця Києва - Володимирська, їй більше тисячі років.
  • Найширша київська вулиця - Хрещатик, 75 метрів від будинку до будинку.
  • Найвужча вулиця - Георгіївський провулок, де ширина проїзної частини всього 5,4 метра.
  • Найстаріше дерево (можливо, оскільки вік дерева можна визначити за кількістю річних кілець): дуб Вільгельма Крістера, знаходиться по вул. Осиповського та має вік від 600 до 700 років.

середа, 18 листопада 2015 р.

Вивчення та використання картографічного матеріалу на уроках історії

У шкільному курсі історії факти, події, явища розглядаються в історичному часі та просторі, тому на уроці учитель має приділяти належну увагу до формування просторової компетенції картографічних умінь. Вивчаючи історичні події або явища, ми встановлюємо не тільки, як і коли вони відбулися, але й де вони відбулися. Нерозміщені у часі і просторі події являються нам простою абстракцією, яка не має реального змісту, не відображає історичної дійсності. Для доступності та полегшення формування знань та уявлень про події, що відбулися у різні часи, особливого значення набуває карта.

понеділок, 16 листопада 2015 р.

Україна - мій дім!

Чудове відео про нашу неньку-Україну!!!
Пізнавати Батьківщину варто не тільки у подорожах, її потрібно відчувати душею...

Афоризми про історію

Афоризми про історію та істориків"Що скаже історія?", – "Історія, сер, збереше, як завжди".
Джордж Бернар Шоу

Бог не може змінити минуле, проте історики можуть. І, мабуть, як раз тому, що іноді вони роблять цю послугу, Бог терпить їхне існування.
Семюел Батлер

В історії будь-якого народу знайдеться немало сторінок, які були б чудові, якби були правдою.
Дені Дідро

Всесвітня історія – це всесвітній суд.
Фрідріх Шлегель

Всесвітня історія є історією перемог людей над людьми.
Стефан Жеромський




Чи знаєте ви, що...

Скіфи — народ, що жив на території теперішньої України протягом VII ст. до н.е.—III ст. н.е. Такого довголіття не знав жодний стародавній народ, що перебував на території нашої Батьківщини.
***
Перший на території нашої країни "перепис населення" зробив скіфський цар Аріант, прагнучи полічити кількість своїх підлеглих. Під страхом смертної кари він наказав всім дорослим чоловікам своєї держави принести по бронзовому вістрю стріли. Їх виявилося так багато, що цар вирішив спорудити з них собі пам'ятник. Він звелів розплавити вістря і відлити мідну посудину, яку було встановлено в священній місцевості Єксампеї, десь між Дніпром і Південним Бугом. Посудина ця вміщувала 600 амфор (щонайменше 6 тис. літрів), а товщина її стінок становила 6 пальців.


неділя, 15 листопада 2015 р.

До Дня Захисника України


Згідно з Наказом Президента наша держава минулого року нарешті отримала власне загальнонародне свято - свято поваги,вдячності та прославляння захисників Батьківщини - День Захисника України! Недаремно днем для вшанування було обрано 14 жовтня, адже це і свято Покрови Пресвятої Богородиці, і День українського козацтва, і день створення УПА. Усі ці свята об'єднали в собі багатовікову історію та славу українського війська, традиції та звичаї народу. 

Ми теж намагаємося не відставати, тому 15 жовтня у нашій школі було проведено захід присвячений Дню Захисника України. Слово тримали учні 10-Б класу під моїм керівницвом. Нами було створено сценарій, який містив інформацію про історію розвитку військових традицій української держави, про події сьогодення та героїв нашого часу. До зали було запрошено вчителів, учнів та учасників-героїв АТО. 

Розповідь ведучих супроводжувалась відео-рядом, віршами та піснею. Поряд із шаною та гордістю за героїчне минуле, глядачі відчували смуток та співпереживали подіям сьогодення, адже дві родини учнів нашої школи втратили в ході проведення АТО своїх батьків.


пʼятниця, 13 листопада 2015 р.

ЗНО 2016 !!!

Шановні одинадцятикласники та батьки! Раджу ознайомитися з дуже корисною інформацією щодо ходу проведення ЗНО у 2016 році. Внесено зміни!!!
http://osvita.ua/test/48514/ - ЗНО з історії України: готуйся до тесту онлайн
http://osvita.ua/test/training/5040/ - ЗНО з історії України: особливості тесту 2016 року
http://zno.osvita.ua/ukraine-history/ - Тести ЗНО онлайн з історії України

середа, 11 листопада 2015 р.

День вишиванки

Щовесни ось уже три роки у нашій школі відбувається чудове патріотичне свято - День вишиванки!

Ось так ми починали у 2012 році)


До 97-річниці завершення Першої світової війни


Сьогодні світ відзначає 97-річницю завершення Першої світової війни. Майже століття тому у Комп'єнському лісі представники Німеччини підписали ганебний для себе акт капітуляції. Перша світова була війною небачених на той час масштабів. У військовому конфлікті брали участь понад 30 держав світу, до лав збройних сил ворогуючих сторін було мобілізовано понад 60 млн. чоловік, шоста частина яких загинула. Людські життя стали платою за амбіції політиків та державних діячів ...

Минулого року разом з дітьми ми провели захід присвячений Першій світовій - у 2014 році відзначали 100-річницю початку війни, - але предметом обговорення стали не плани, причини чи наслідки війни, а образ людини - учасника і очевидця подій. Метою стало бажання продемонструвати учням усі жахи і трагедію війни через прочитання спогадів очевидців, листів солдатів, газетні замітки, фото. 
І сьогодні ми як ніколи зобов'язані відстоювати свою свободу, волю, незалежність, але не маємо права забувати, що війна - це найжахливіший винахід людства! 



вівторок, 10 листопада 2015 р.

Наукові та релігійні теорії походження людини. Основні етапи антропогенезу.

Тема : Наукові та релігійні теорії походження людини. Основні етапи антропогенезу.
Мета: розглянути передумови виникнення людини; проаналізувати основні теорії походження людства; називати основні етапи антропогенезу, давати характеристику змінам на шляху до сучасної людини; порівнювати основні типи людини, її занять та способи життя за часів палеоліту; розвивати вміння роботи з таблицями, діаграмами, інформативним матеріалом та ілюстраціями, познайомитися з новими термінами і поняттями; розвивати вміння аналізувати, порівнювати та робити узагальнюючі висновки; виховувати в учнів зацікавленість історією.

Особливості національних традицій Японії

Традиції та звичаї - невід’ємна частина життя людини, якій  здавна було характерно відображати ту чи іншу подію особистого, сімейного або ж суспільного життя особливими ритуалами і церемоніями.
Характеризуючи життя окремої людини  і суспільства в цілому, вони сприяють формуванню духовного складу людини і стають соціально  - культурною цінністю. Отже, свято - це сплав багатьох сторін духовного життя народу.
У історії свят в певній мірі відображаються політичні та соціально- економічні особливості суспільства, а також інтереси і прагнення окремих його класів і прошарків у ту чи іншу епоху. Свята завжди обєднували людей, допомагали подолати відчуття самотності, ізольованості, відчуження.

неділя, 8 листопада 2015 р.

Урок всесвітньої історії у 7 класі "Візантійська імперія в VІ- ХV столітті"

Тема: Візантійська імперія в VІ- ХV столітті.

Мета: сформувати уявлення про передумови зародження та загибелі Візантійської імперії, її внутрішню та зовнішню політику; сприяти розвитку навичок узагальнення, локалізації історичних фактів у просторі та часі, аналізу причинно-наслідкових зв’язків; показати місце Візантії у становленні Руської держави, висловлювати судження щодо взаємовпливу культур; розвивати навички самостійно оперувати засвоєним матеріалом, відповідаючи на запитання вчителя; сприяти розвитку естетичного виховання учнів на прикладах візантійського мистецтва (архітектура, мозаїки, іконопис).
Тип уроку: урок засвоєння нових знань (із застосуванням мультимедійних технологій)

Основні поняття: іконоборство, імперія, «повстання Ніка».

Основні дати та події: • 330 р. - римський імператор Костянтин переніс столицю імперії на місце колишньої грецької колонії Візантія;
• 395 р. - розподіл Римської імперії на Західну та Східну;
• 476 р. - припинення існування Західної Римської імперії;
• V-VI ст. - Велике переселення народів;
• 527-565 рр. - правління Юстиніана;
• 532 р. - повстання «Ніка»;
• 534 р. - створення Кодексу Юстиніана;
• 1204 р. - взяття Константинополя хрестоносцями;
• 1453 р. - падіння Константинополя під ударами Мехмеда II Завойовника.
Обладнання: Подаляк Н.Г. Історія середніх віків: підручник для 7­го кл.— К.: ; атлас, наочність.
Очікувані результати
Після цього уроку учні зможуть:
1)    називати час правління Юстиніана, іконоборського руху, дату загибелі Візантійської імперії;
2)    визначати історичні постаті( Юстиніан, Теодора);
3)    показувати на карті територію Візантійської імперії за часів Юстиніана; пояснювати поняття: іконоборство, імперія;
4)    описувати пам’ятки культури Візантії, порівнювати їх з культурними надбаннями нашого народу;
5)    висловлювати судження щодо взаємовпливу культур.

Проблемне питання:  
Чим близька ти нам, далека Візантіє?


Позакласний захід "Історичний марафон" для учнів 8-х класів

Тема : Гра для учнів 8 класу «Історичний марафон»
Мета:
v     узагальнити, конкретизувати знання учнів з історії; сприяти глибшому засвоєнню конкретного історичного матеріалу, активізувати пізнавальні інтереси учнів;
v     розвивати уважність, кмітливість, вміння логічно мислити, лаконічно та аргументовано висловлювати свою думку;
v     виховувати інтерес до історії та дух змагальності, почуття співпереживання за команду, відповідальність за власні дії в команді, доброзичливість , тактовність, повагу до культурних надбань людства, почуття національної самосвідомості та національної гідності.
Обладнання: бланки для відповідей, мішок для другого конкурсу та номеки питань, таблиця з питаннями для третього конкурсу, бланки для журі та таблички з оцінками, крейда, музичні записи для пауз, нагороди для переможців.
Форма проведення: гра.
Вік дітей: 8 кл.
Склад учасників: 3 команди по шість учнів; журі.

Тарас Бульба-Боровець. „Поліська Січ”

В українській історії є чимало людей, які опинилися в центрі бурхливого політичного життя завдяки потрясінням воєнного часу. Це, зокрема, стосується і Тараса Боровця. Навколо цієї постаті нині точиться багато дискусій.
Довгий час основним джерелом для розуміння подій, пов'язаних із життям Т.Боровця, були його мемуари, що вийшли після Другої світової війни на Заході: «Кредо революції» (Париж, 1946), «Збройна боротьба України (1917-1950)» та «Армія без держави», яка була видана у 1981 році в Канаді й запропонована Вінніпезьким інститутом дослідників Волині для публікації в Україні — на жаль, у значно скороченому вигляді. Остання робота побачила світ у Львові в 1993 році. Деяким доповненням до праць самого Боровця е спогади іншого учасника цих подій — О.В.Шуляка «В ім'я правди» (Роттердам, 1947). Проте як і багатьом мемуарам, цим роботам притаманні серйозні недоліки, зокрема, відсутність джерельної бази, що не дає змоги названим вище працям мати документальний характер. Деяким доповненням до згаданих робіт є праці західних дослідників - Володимира Косика та Ярослава Гайваса.